Adéla Hlavová000/0-1
Kateřina Šolcová000/0-3
Anna Wágenknechtová000/0-0

Komentář trenéra:

Na první ligové zápasy kadetek nám chyběla rozehrávačka Hlaváčová (zraněný kotník) a svoji činnost ukončily hráčky z Nové Paky Machová, Suchardová a Fejfarová. Věkem již letos nemůže hrát Mochanová. Proto naši sestavu doplnily poprvé do této soutěže hráčky ročníku nar.2000, Michálková, Wágenknechtová a Hlavová.
     První soupeř Havířov poslal své tři nejlepší hráčky s extraligovou Ostravou (Raškovou, Heincovou a Kopeckou) a ještě jim onemocněla Popelková. Výškově jsme na soupeře opět ztráceli, což bude i letos běžnou záležitostí.
     Zápas byl do 5. Minuty vyrovnaný 6:5 (z pohledu Jičína), následně nás ale díky rychlému protiútoku soupeř přehrává a vyhrává první část 12:18. Vyrovnáváme až v 17. minutě na 24:25, po té znovu ze stavu 24:29 na 29:29 a následně 31:31. Poslední dva koše však vstřelí soupeř a vede v poločase 31:35. Třetí část je vyrovnaná až do 25. minuty hry, kdy vedeme 40:39. Následuje opět mnoho chyb z naší strany, především špatný návrat do obrany a tak do poslední části vstupujeme za stavu 42:51. Výborný začátek zakončený trojkou Michálkové přinesl snížení na 49:51 a oddechový čas soupeře. Ten pomohl jen pro jeden koš Havířova a zrychleným pohybem získáváme pozice, fauly a trestné hody a postupně jdeme do vedení na 56:53. S tím se nespokojí nejlepší hráčka Havířova pro tento zápas Písková a vyrovnává na 56:56. Náš tlak ale neustává a opět jdeme do vedení až na 64:56. Ani poslední dva trestné hody Havířova již vítěze nezmění, je upraví výsledek na konečných 64:58.
     Holky zaslouží pochvalu za poslední čtvrtinu, kterou jsme vyhráli 22:7 a otočili celé utkání. V prvních třech částech ale holky byly málo aktivní, nechtělo se jim hrát a nasazení nebylo maximální. Bodově se dařilo Čapkové (21 bodů, 11/11 TH!!!), mile překvapila Michálková (15 bodů) a na double dosáhla ještě Rychetníková (10 bodů).