O pohár města Trutnova - žákyně U14

     O víkendu 14.-15.9. se přípravného turnaje účastnilo naše další ligové družstvo, tentokráte mladší žákyně U14. Turnaj probíhal v Trutnově a měl poměrně kvalitní obsazení téměř z ligových týmů. Po odhlášení družstva Studánky Pardubice B pro nemoc se turnaj přelosoval a ze tří tříčlenných skupin vznikly dvě čtyřčlenné.
     Naše skupina byla složena z týmů: BK Studánka Pardubice, TJ Slovan Litoměřice, Jiskra Litomyšl a naše děvčata. Ligu nehraje pouze Litomyšl. Ve druhé skupině pak DBAK Plzeň, DDM Česká Lípa, Kara Trutnov a MBK Ružomberok (SVK). Protože došlo k přelosování, a naše děvčata měla zajištěné aktivity odpoledne v Jičíně, museli jsme přistoupit na odehrání třech zápasů za sebou, bez přestávky.
     Hned ráno nás čekal nejsilnější soupeř naší skupiny, Pardubice, se kterými jsme na jaře prohráli vysoce o cca 70 a 90 bodů. Výsledek 30:68 z našeho pohledu vypadá příznivě, ale vzhledem k absenci 3 kvalitních hráček soupeře měl být naopak lepší (viz. komentář k utkání). Ve druhém zápase jsme si poradili s Litomyšlí, která sice ligu nehraje, ale díky tomu, že po dohodě tento soupeř nestřídal dle povinného střídání, měl fyzicky navrch, i přesto jsme zvítězili 61:44. V zápase o druhé místo skupiny jsme pak ve třetím utkání za sebou nastoupili proti čerstvému soupeři TJ Slovan Litoměřice. Tento tým hrál první utkání dne. Únava u našich hráček byla znát, ale chuť právě tohoto soupeře (viz. komentář k utkání) porazit byla veliká a tak vyhráváme 53:47.
     Druhý den v neděli nás tak čekal zápas o třetí místo s Českou Lípou, která bude pravděpodobně patřit spolu se Slovankou k lídrům naší skupiny žákovské ligy. Utkání se nám zrovna nevyvedlo, i když výsledkově 45:67 také nedopadlo nejhůře. Je však třeba vzít v potaz, že nejlepší hráčka soupeře v tomto utkání nehrála pro zranění a byla přítomna na lavičce o berlích.
     Dá se říci, že žádné velké překvapení se na turnaji nekonalo a konečné pořadí zhruba odpovídá papírovým předpokladům. Naše hra měla v sobotu vzrůstající tendenci, škoda, že tato skutečnost nepokračovala i v neděli. Zápasy ukázaly, že můžeme hrát důstojně i s lepšími soupeři, ale je třeba ještě zapracovat na nasazení v obraně a především na spolupráci mezi hráčkami, spojené s rychlým přechodem do protiútoku.

Konečné pořadí:
1. DBAK Plzeň
2. BK Studánka Pardubice
3. DDM Česká Lípa
4. BSK Continental Jičín
5. MBK Ružomberok
6. TJ Slovan Litoměřice
7. TJ Jiskra Litomyšl
8. Kara Trutnov

ALL STARS: z našeho týmu Adéla Hlavová
nejužitečnější hráčkou našeho týmu byla vyhlášena Nela Michálková

Fotografie k článkuAktuální výsledky

DatumZápasSkóre
21.04.BK Sojky Pelhřimov – Jičín64 : 46Více
20.04.SKB Tišnov – Jičín50 : 63Více
7.04.Jičín – AŠ Mladá Boleslav91 : 33Více

Adresa sportovní haly

Mapa sportovního areálu v Jičíně

Sportovní areál
Revoluční 863
Jičín
506 01

GPS

50°26'28.914"N, 15°21'46.588"E